تبلیغات
حرفه ای تر - مونالیزا چرا غمگین است؟

امروز:

مونالیزا چرا غمگین است؟

ادامه ی مورد بعدی در لبخند زیبا و شناختن اجزای یک لبخند زیبا در مورد ” قوس لبخند” می توان گفت که  قوسی که در لب پایینی ایجاد می گردد  و قوسی که از لبخند  برای لب های بالایی ایجاد می گردد و لبخندی زیباست که رابطه ی قوس بالایی و پایینی دارای هماهنگی و توازن خاصی باشد که این قوس باید با دندان های ثنایاها و لبه ها ی آنها دارای توازن و رابطه ی خوبی باشد . طراحی درست و دقیق و مناسب دندان ها هنگام ایجاد لبخند  برای ارتودونسی نیز یکی از ضروریات می باشد .حرکت دقیق و مناسب دندان ها در طراحی ارتودونسی  و  درست کردن و اصلاح نواقص و کجی  دندان ها و نامناسب بودن اندازه ی دندان ها ، به زیبایی دندان های خود کمک شایانی میکنید و می توانید  این هماهنگی ها و توازن را بین دندان های خود ایجاد کنید و از داشتن این ارتودونسی رضایت خاطر را کسب کنید که در نتیجه هماهنگی قوس بالا و پایین را ایجاد می کند و  دندان ها و لثه های شما به شکل دلخواه خود برسید.

پهنای لبخند:

به معنی .سعت لبخند در فرد مورد نظر که  هر چه پهانی لبخند بیشتر باشد  شما جذاب تر و زیباتر به نظر می رسید. در بعض ی از افراد این لبخند ها منجر به دیده شدن تنها چهار دندان و در بضی از افراد منجر به دیدن ۸ دندان و یا حتی بیشتر را منجر می شود که هر چه قدر پهنای خنده و لبخند بیشتر و دندان های مرتب شما دیده تر شود ، شما جذاب تر به نظر می رسید و شما می توانید از جذابیت و قدرت و دلربایی بیشتری برخوردار شوید .  در واقع پهنای لبخند همان قوس بالایی با دندان را پهنای لبخند می گویند و هرچه این اندازه و پهنا بیشتر شود  تأثیر شما در جذابیت افزایش می یابد.وقتی شما لبخند می زنید اولین دندان هایی که به چشم می آید دندان های جلویی می باشد که در بالا قرار دارد و دندان های کناری پشت دندان جلو به نمایش در می آید و قوس بالا نیز از با توجه به کنار هم قرار گرفتن دندان ها بر روی یک قوس ایجاد می گردد و در هنگام لبخند زدن شما دندان های آسیاب کوچک را می توانید مشاهده کنید که وجود اصلاحاتی در آنها می تواند به شما کمک شایانی کند و شما را بسیار جذاب تر بع نمایش بگذارید. همه ی این فاکتورها و عامل ها دلایل بیولوژیک  دارند و بر مبنای آنها استوار می باشد. و اندازه ی لبخند با جثه ی شما رابطه ی مستقیم دارد  ،این بدان معناست که هر چه جثه ی شما بزرگتر باشد ، شما از پهنای   لبخند زیادتری برخوردارید . که پهنای این لبخند ارتودونسی ها بهتر است که  با توجه به فاکتورهای بیولوژیک تعیین  گردد که هر چه دندانپزشک مورد نظر بتواند این عامل را با ارتودونسی با توجه به جثه و عوامل دیگر صورت و بدن وی تنظیم کند  نتیجه ی بهتری خواهد گرفت و این ارتودونسی قوی تر خواهد بود.دندانپزشک مورد نظر باید بتواند با ایجاد پهنای صحیح لبخند  بیمار خود را ایجاد و او را به نتیجه ی دلخواه برساند و به وی اعتماد به نفس بیشتری ببخشد که نتیجه ی آن قدرت و زیبایی روز افزون می باشد.

فضای تاریک و منفی:

به محیط تاریک و  تیره که در گوشه های دهان ، که معمولاً زیاد مورد توجه  قرار نمیگیرد و بستگی به  حالت فیزیکی هر شخص متفاوت می باشد  و دارای اندازه های متفاوتی می باشد.و به یک سری عوامل دارد ؛ که عبارتند از : اندازه ی دهان ،پهنای قوس دهانی ، که در بین همه ی ادم ها متفاوت می باشد ولی امکان دارد که  شباهت های جزیی داشته باشند. و لینکه اگر مقدار زیاد یا کم باشد میتواند بر زیبایی اثرات منفی داشته باشد و این در حالتی است که اگر در اندازه  هایی باشد که بیش از حد کم و یا بیش از اندازه زیاد باشد خود مخلی در زیبایی می باشد که بهتر است به اندازه ای مناسب و درست در اصلاح و ارتودونسی ایجاد گردد.

لبخند زیبا

داشتن لبخند زیبا و جذاب آرزوی هر انسانی است  ، که دانش و علم دندانپزشکی روز به روز در حال پیشرفت است و این آرزو به واقعیت تبدیل می گردد  و دایمی تر می گردد. روز به روز تبلیغات متعددی در مورد آن می شنوید که شما را با روش  ها ی مختلف به خود جذب می کند . باید گفت این مورد یک مورد مهم است و می تواند خیلی بیشتر از آنچه که موجود است به بهبو د ظاهر و زیبایی کمک کند.  دندان های زیبا از لحاظ و جنبه های مختلفی باید از قوانین و اصول و اساسی پیروی کنند ککه عبارتند از ؛از لحاظ فرم، اندازه ، شکل،رنگ ،هماهنگی و هم ردیفی و توازن با هم ، و حتی فرم وشکل و هماهنگی و هم خوانی  صورت و لب ها با هم ، از مهمات و قواعد داشتن دندان و در نتیجه لبخند زیبا ست که با رعایت موارد و قواعد فوق می تواند حاصل گردد، در بیشتر افراد این رعایت قواعد بالا به صورت طبیعی خیلی کم است و به ندرت یافت می شود فردی این اصول را داشته باشد که با مراجعه به دندانپزشک و متخصص مربوط به لبخند و دندانپزشکی زیبایی می تواند در پی رفع و اصلاح آنها بر آید و لبخند خود را زیبا و دلنشین کند ، که اصلاحات مورد نظر را می تواند انجام دهد و این اصلاحات  می تواند شامل؛ ارتودونسی،لامینیت که همان کامپوزیت یا پرسلن می باشد، روکش، سفید کردن دندان ها  و جراحی لثه ها و…… که  هر کدام از اینها مقوله ها و بحث های مفصلی دارند و خیلی باید حرفه ای صورت گیرد تا  شما را لبخند زیبا و جذاب و دلخواه خودتان برساند.

از مهم ترین و اصولی ترین موارد اصلاح خط لبخند و ایجاد لبخند زیبا می تواند مواردی چون : شکل دهی یا همان فرم دهی و آناتومیکال لایه های کامپوزیتی ، که این مرحله خیلی اساسی و مهم می باشد که در باید در آن از شرایطی برخوردار بود مانند داشتن دانش و تخصص وم مهارت زیاد و مجرب بودن شوق وسلیقه ی دندانپزشک دارد  و یک دندانپزشک زیبایی باید این فاکتورها را دارا باشد و خود را از لحاظ نام و خوب بودن پر آوازه کند و در نتیجه ی آن بتواند این خدمات را هر چه بهتر انجام دهد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۵ساعت 9:48  توسط امیر عباس |  نظر بدهید
دندانپزشکی زیبایی همانگونه که از نام این رشته معلوم است، این رشته به زیبایی و افزایش اعتماد به نفس در بیماران می پردازد.اما اکنون می خواهیم کمی بیشتر با معنی این مفهوم آشنا شویم.آیا به راستی چنین چیزی وجود دارد؟

مسلما نیاز به توضیح نیست که رشته ای به نام دندانپزشکی سعی در انجام اعمالی بر روی دندان دارد که علاوه بر آنکه جنبه درمانی دارد، جنبه زیبایی نیز دارد.بنابر این نمی توان گفت که زیبایی و زیبا سازی دهان و حتی لبخند در چهره افراد، تنها به رشته ای به نام دندانپزشکی زیبایی اختصاص دارد.زیرا هر اقدامی که در زمینه دندانپزشکی انجام بگیرد در نهایت به بهبود ظاهر افراد در ناحیه دهان و دندان می شود.بنابر این چنین رشته ای اصولا نمی توان به صورت یک رشته مجزا باشد و به صورت آکادمیک در دانشگاه ها تدریس شود.اصولا هر اقدامی که بر روی دندان انجام گیرد را می توان مرتیط با دندانپزشکی زیبایی دانست.بیایید کمی این مسئله را بازتر کنیم.فرض کنید که فردی برای استفاده از خدمات دندانپزشکی به پزشک مرتبط بااین رشته مراجعه کرده است.اگر این فرد قصد کشیدن دندانی را داشته باشد مسلما به ظاهر دهان و حتی لبخند خود آسیبی خواهد زد و در صورتی که عمل کشیدن دندان انجام شود بخشی از زیبایی در دهان او از بین خواهد رفت پس این کاملا با مسئله زیبایی او در تماس است.یا فرض کنید همین فرد قصد دارد که دندان های خود را منظم کند و برای این کار از روش هایی همچون ارتودنسی و یا لمینت استفاده می کند.در این صورت پس از منظم شدن دندان های وی،خود به خود زیبایی خاصی به دندان های او روی می آورد و خنده ای دلنشین را برای او به ارمغان می آورد.در نتیجه اکثریت غریب به اتفاق اعمالی که ما بر روی دندان های خود انجام میدهیم رابطه مستقیمی با زیبایی دندان هایمان دارد در نتیجه روش و رشته ای به نام دندانپزشکی زیبایی دیگر معنا و مفهومی نخواهد داشت.ولی کارهایی همچون ارتودنسی و همینطور لمینت جز چیزهایی هستند که خودشان روش ها و سبک ایی متفاوت دارند و اساس و اصلیت کارشان در زمینه زیبایی دندان می باشد.

جالب است بدانید که انجمن دندانپزشکان آمریکا چیزی به نام دندانپزشکی زیبایی را به عنوان سبک و روشی مجزا و مستقل نمی دانند.

اگر بخواهیم کمی کلی تر این مسئله را بررسی کنیم در نهایت به این نتیجه خواهیم رسید که دندانپزشکی زیبایی یک رشته مستقل نیست ولی شامل روش ها و رشته هایی است که در زمینه زیبایی دهان و دندان بحث می کنند، گویای این واژه هستند.از جمله این رشته ها می توان به بیلیچینگ اشاره کرد.

بیلیچینگ عبارت است از سفید کردن دندان.با استفاده از این روش جرمهای دندان کاملا برطرف خواهند شد و ظاهری زیبا را به فرد هدیه می کند.در تمامی نقاط جهان این عمل با روش های مختلف و کاملا متفاوت با یکدیگر انجام می شود.در داروخانه ها انواع و اقسام اینگونه مواد برای سفید کردن دندان ها وجود دارد.همه این مواد و هر روشی که در این زمینه وجود دارد، تنها برای یک چیز تلاش می کنند وآن هم این است که در زیبایی دندان های افراد موثر واقع شوند.

در دندانپزشکی زیبایی بسیاری از روش های سفید کردن دندان به صورت دستی انجام می گیرد و با استفاده از موادی که به راحتی قابل تهیه هستند، جرم ها را از بین می برند.صرف نظر از این که کدام یک از این روش ها مفید و مضر است و کدام یک هزینه کمتری دارد و در کمترین مدت زمان ممکن بیشترین میزان بازدهی را دارد، همه آنها به این نکته اشاره می کنند که در صورتی که فرد برای مدتی هرچند کوتاه از بهداشت دندان هایش غافل مانده بود و اسیر جرم های دندانی شد، نیاز به جرمگیری دندان دارد.

دندانپزشکی زیبایی

درست است که زدودن جرم های دندان بر زیبایی دندان نقش بسزایی دارد ولی نباید از این نکته غافل شد که این عمل نباید به صورت دائمی استفاده شود و به هیچ عنوان نباید از موادی که به تایید پزشک نرسیده است، استفاده کرد.بهتر است برای این کار به پزشک مربوطه مرجعه کنیم و از او بخواهیم که جرم های دندان را از بین ببرد.بهترین روش برای از بین بردن جرم های دندان نیز روشی است که پزشکان بر روی بیماران خود پیاده می کنند.زیرا اولا دستگاه های ساخته شده برای این کار تنها در اختیار پزشکان است و از آن گذشته عمل جرم زدایی اگر توسط پزشک انجام شود کمترین آسیب ممکن را به دندان ها و مینای آنها وارد می سازد در صورتی که اگر خود فرد قصد داشته باشد که شخصا به این عمل مبادرت کند ممکن است آسیب جدی به دندان های خویش بزند.علاوه بر همه موارد گفته شده فوق، سفید کردن دندان ها اگر توسط پزشکان مجرب و ماهر انجام گیرد بیشترین بازدهی را دارد و کمتر از سایر روش ها احتمال تغییر رنگ مجدد دارد.

اما دندانپزشکی زیبایی تنها به گرفتن جرم ها ختم نمی شود.گاهی ممکن است کاشت دندان نیز در این زمینه موثر باشد.در حقیقت هر عملی که به زیبایی دندان ها کمک کند می تواند جزئی از این رشته به حساب بیاید.

حتی در مواردی که فرد تمامی دندان های خود را دارد و سعی در مرتب کردن و هم سطح نمودن آنها داشته باشد، در واقع به فکر زیبایی دندان هایش است و این کار نیز زیر شاخه ای از واژه دندانپزشکی زیبایی قرار می گیرد.

کاری که ارتودنسی انجام میدهد علاوه بر آنکه به نوعی جنبه درمانی دارد، جنبه زیبایی و تزئیناتی نیز دارد.

اما در علم دندانپزشکی امروز روشی برای زیبا تر جلوه دادن دندان به وجود آمده که اگر چه کمی ممکن است خطرناک به نظر برسد ولی در زمینه زیبایی دندان غوغایی به پا کرده است.با استفاده از این روش پزشکان مینای دندان را می تراشند و به کمک آن سعی می کنند که دندان را زیباتر و جذاب تر نشان دهند.چیزی که در این زمینه نباید از خاطر برد این است که فرم دادن به مینای دندان دیگر به هیچ وجه قابل برگشت دادن نیست و زمانی که از مینای دندان کمی تراشیده شد، دیگر نمی توان چیز دیگری را جایگزین آن نمود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۵ساعت 9:47  توسط امیر عباس |  نظر بدهید

زیبایی لبخند

لازمه ی زیبایی لبخند داشتن دندان های سالم می باشد که برای حفظ سلامت دندان ها  باید آگاهی های لازم را جهت نگهداری از آنها  به کار برد.رابطه تغذیه   و دندان های سالم از  جمله مواردی است که باید آگاهی های لازم را برای  مراقبت از دندان هایتان در نظر بگیرید:

با وجود اینکه قند ها برای دندان ها به عنوان یک دشمن به حساب می آید برعکس مواد ترش خیلی کم به عنوان دشمنان دندان به حساب می آیند.ولی باید بدانید که ترشی ها نیز به لثه صدمه وارد می کنند.برای همین موادی از جمله آبمیوه و اسید کربنیک نیز از دسته ترشی ها به حساب می آیند.به لثه آسیب می رسانند.ولی باید این نکته را بدانید که نوشیدن این مواد به صورت یک نفس بهتر است تا اینکه انها را به صورت جرعه جرعه بنوشید.

چایی هایی از جمله چایی سبز و سیاه در صورتی که با مواد قندی مخلوط نشده باشند برای دندان ها مفید می باشند.موادی که دارای ph بالا هستند از جمله  پنیر و شیر  برای دندان ها مفید هستند زیرا سبب بی اثر شدن باکتری ها  در دهان می گردد.بعد از اینکه از شیرینی ها استفاده کردید  برای بهداشت دندان ها خوردن شیر مفید می باشد.همینطور پس از خوردن غذا قرقر کردن آب نیز مفید می باشد.

بزاق دهان از دهان و دندان های شما به صورت یک سیستم دفاعی مراقبت می کند. و با مصرف کردن غذاهایی که سالم علاوه بر تأثیر مثبت بر روی سلامت جسم بر روی دندان ها و لثه نیز تاثیر گذار است.با مصرف بعضی از غذاها ترشح این بزاق دهان بیشتر شده به طور مثال غلات که پوشش آن خوب جویده شود و استفاده برخی مواد نیز سبب تورم لثه می گردد.

در این متن از زیبایی لبخند تأثیر به شرح  تأثیر سیگار  بر روی دندان ها می پردازیم:

سیگار علاوه بر دندان ها عامل مهم  و خطرناکی برای سلامتی بدن نیز می باشد.و نمی توان به راحتی نقش سیگار را  برای از بین بردن سلامتی بیان کرد. بهداشت نامناسب دهان و همینطور مصرف سیگار دو عامل خطرناک جهت صدمه به دندان ها  و تورم لثه می باشد. آن دسته از افرادی که به طور مداوم از سیگار استفاده می کنند به بیماری پیوره لثه  مبتلا می شوند که که از همان ابتدای سیگار کشیدن به آن دچار می شوند.به همین صورت به سختی بیماری افراد سیگاری ادامه پیدا می کند. و همینطور کاشت دندن نیز  در این افراد با درصد موفقیت کمتری روبه رو می شوند.

با ترک سیگار در حفظ سلامتی دهان و دندان هایتان قدمی مهمی بر میدارید.ترک سیگار سبب می شود ضمن زیبایی لبخند امکان زندگی برای شما را بهتر می کند.فشار روحی در افراد نیز سبب بروز بیماری های لثه و دندان می گردد.به همین دلیل باید سعی در پایین آوردن فشار های روحی به حداقل ممکن باشید تا با این کار به سلامت بودن دندان هایتان کمک کرده باشید. و زیبایی لبخند به دیگران هدیه  دهید.به طور مثال می توان گفت فشار های روحی سبب بروز و افزایش پیوره لثه می شود.

بیماری قند:با وجود اینکه بیماران دیابتی از مواد قندی استفاده نمی کنند اما  احتمال بروز پوسیدگی دندان برای آنها به علت نوسان در قند خون آنها  بیشتر خواهد بود.و خطر مواقعی بیشتر خواهد شد که بیماری آنها طولانی تر باشد  و همچنین میزان قند در نوسان باشد.

و به احتمال زیاد عاملی که سبب ایجاد اختلاد در گردش خون  می شود در ریشه دندان نیز وجود دارد.و این موضوع را بدانید که افراد مبتلابه دیابت دچار بیماری پیوره لثه هستند.پس مراقبت از دندان ها برای این افراد ضروری می باشد.

زیبایی لبخند

و این افراد به صورت منظم باید به دندانپزشکی مراجعه کنند.بهترین زمان برای مراجعه به دندان پزشک ۳ ماه دوم بارداری می باشد.توصیه بعدی مسواک زدن در دوران بارداری فراموش نشود این به این دلیل است که در دوران بارداری مواد غذایی سالم برای دندان ها  و لثه بسیار اساسی و مهم می باشد.

بهداشت حرفه ای دهان و تاثیر آن در زیبایی لبخند :یکی از اصول رعایت بهداشت حرفه ای دهان مسواک کردن دندان هاست که مراقبت های خانگی بر طبق آگاهی های فردی نمی تواند بلا بهداشت حرفه ای دهان برابری داشته باشد.

بارداری:به دلیل تغییرات در هورمون ها در دوران بارداری لثه ها نیز تحت این اثرات قرار می گیرند.وجد باکتری ها باعث ایجاد ورم در لثه ها و خونریزی آنها می شود.در صورتی که در دوره بارداری بهداشت دهان و دندان رعایت شود پیوره یعنی تورم لثه ایجاد نمی گردد.مادر باردار به دلیل خونریزی های کوتا مدتی که برای لثه اش به وجود می آید نباید از مسواک کردن خودداری کند.

توصیه ما به افرادی که قصد بار دار شدن را دارند این است که ابتدا نزد پزشک رفته و تمام دندان های نا سالم و خراب را ترمیم و درست کنید. یکی از این فاکتور های مهم پوسیدگی دندان می باشد که از نظر علمی رابطه مستقیمی با تولد نوزاد  نارس می شود  که همان عاملش پیوره است در واقع پوسیدگی دندان پیوره را به وجود می آورد.

پیشنهاد کلی  برای بیمار نشدن دندان ها و زیبایی لبخند و لثه برای همه افراد این است که ،مرتب هر ۳ تا ۶ ماه یک بار نزد دکتر دندانپزشک بروند که دلیل آن این است که این کار با مراقبت های برنامه ریزی شده و خانگی زیبایی و سلامت دندان های شما را تضمین می کند. که می توانید به کمک دندان پزشک نیز مراجعه کنید حال کمک دندان پزشت که چه کسی گفته می شود؟کمک دندان پزشک به کسی می گویم که آموزش های لاززم را گذرانده است و در ضمینه پیشگیری به شما کمک شایانی می کند.در صورتی که ما مشکلات خود را در ضمینه بهداشت دهان و دندان با آنها در میان بگذاریم آنها به ما خواهند گفت شیوه درست مسواک زدن چیست و ما را در استفاده از لوازم کمک بهداشتی کمک و راهنمایی می کنند.

حال کار یک دندان پزشک چیست؟دندان پزشک یا کسی که در ضمینه بهداشت دهان و دهان تخصص دارد وقتی به او مراجعه می کنید ابتدا شرح حالی از موقعیت و وضعیت دندان و لثه  های شما را می گوید و درست مسواک کردن را به شما یاد می دهد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۵ساعت 9:47  توسط امیر عباس |  نظر بدهید
با آغاز فصل تابستان دختران و پسران زیادی راهی دندانپزشکی ها می شوند و به این امید که می توانند لبخندی منحصر به فرد برای خود به وجود آوردند، اقدام به روش های تزئینی که به طراحی لبخند معروف است، می کنند.این اقدامات امروزه در کشورهای غربی و حتی ایران به سرعت در حال رشد و توسعه است و روز به روز در این زمینه روش ها و سبک های متفاوت به وجود می آید.اما لازم به ذکر است بدانید که آیا این گونه روش ها می توانند بدون این که عوارضی داشته باشند تمامی نیازهای افراد را برآورده کنند یا خیر.

یکی از روشهایی که امروزه در زمینه طراحی لبخند توانسته طرفداران بسیاری را جذب خود کند، نگین های دندان هستند.این نگین ها در مدت کوتاهی توانسته اند سیلی عظیم از افراد که غالبا هم جوان هستند را راهی دندانپزشک ها و مطب ها کند.اکنون قصد داریم کمی به توضیح این روش بپردازیم

این نگین ها دقیقا چه هستند و چه کاری می کنند؟نگین های دندان نوعی وسیله تزئینی از جنس شیشه مخصوص هستند که دارای رنگ بندی متنوعی می باشند.همین تنوع رنگ باعث میشود که هر کس رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کند و درخواست چسباندن آن را به دندانش داشته باشد.مسلما در میان افرادی که از این حربه برای زیباتر جلوه دادن استفاده می کنند، خانم ها نقش بسیار پر رنگتری دارند.

معمولا چسباندن این نگین ها کاملا بدون درد است و افراد این تصور را دارند که کاملا بی ضرر است و هر زمان که خواستند می توانند آن را از دندان جدا کنند و یا رنگ آن را عوض کنند.

اما سوال اینجاست که اگر این عمل با درد چندانی همراه نیست پس مسلما بی ضرر هم هست و هیچ اشکالی ندارد که این کار را حتی بارها و بارها هم انجام داد.در پاسخ به این سوال باید گفت که در طراحی لبخند هر اقدامی که صورت بگیرد ممکن است کمی برای دندان ضرر داشته باشد مگر اینکه به بهبود وضعیت و شکل و فرم آنها بپردازد.

طراحی لبخند

استفاده از نگین های دندانی نیز بی ضرر نیستند.هنگامی که این نگین ها را بر روی دندان می چسبانند، کمی از لایه مینای دندان را می تراشند و به این ترتیب لایه ای را از روی آن خواهند برداشت.گذاشتن نگین بر روی دندان بدن آسیب زدن به مینای دندان کاملا غیر ممکن است.همانگونه که میدانید مینای دندان از مهمترین و سخت ترین مواد دهان و حتی کل بدن انسان به شمار می رود.جنس مینا حتی از استخوان ها هم محکم تر است تا بتواند از دندان محافظت کند.این ماده با ارزش که تنها در دهان یافت می شود خطر آسیب رسیدن به دندان را تا کمترین حد ممکن کاهش داده است و در صورتی که خودش آسیب ببیند، دندان عمر چندانی نخواهد داشت.با نازک شدن مینا توسط فرزهای دندانپزشکی و نصب نگین، دندان مورد نظر دیگر مانند قبل از آسیب و خرابی در اما نیست.البته کمی از مینای دندان همچنان باقی می ماند ولی نا نازکتر شدنش احتمال از بین رفتن آن بسیار افزایش گیدا خواهد کرد.اما مسئله تنها به همین موضوع ختم نمی شود.پس از آنکه دندان را لایه برداری کردند نوبت به شست و شوی آن می رسد.شست و شوی دندان با هر موادی صورت نمیگیرد و موادی مانند آب نمی تواند این کار را برای نصب نگین و نهایتا طراحی لبخند انجام دهد.بنابر این دندانپزشکان از محلولی اسیدی استفاده می کنند که خود این محلول نیز دشمن مینای دندان است و آن را در خود حل می کند.به این ترتیب بخش دیگری از این محافظ قوی توسط محلول اسیدی از بین خواهد رفت.

علت درد نداشت تمامی این فرایندها به این دلیل است که تراش تنها در سطح برداشتن لایه ای از مینا صورت می گیرد و به خود دندان آسیبی وارد نمی شود.البته موقتا آسیبی وارد نمی شود.در ناحیه مینا هیچ رشته عصبی خاصی وجود ندارد و بنابر این دردی متوجه فرد نمی شود.لذا نیازی هم به آمپولهای بی حسی وجود ندارد.

نکته بد این موضوع آن است که زمانی که بر روی صندلی دندانپزشکی نشسته اید تنها به این موضوع می اندیشید که پس از اتمام کار ظاهر شما چه تغییری کرده است و طراحی لبخند حاصل شده بی صبرانه منتظرید تا با نگین دندانتان اولین لبخند را در جلوی آینه به خود بزنید.حال تصور کنید پس از نصب آن به یکباره متوجه شوید که از رنگ آن خوشتان نمی آید و اصلا نگین دندان به صورت شما نمی آید.ضرر دیگری که این نگین ها دارند این است که درست ایت که برای مدتی کوتاه می توانند طراحی لبخند شما را به خوبی انجام دهند ولی با گذشت مدتی کوتاه ممکن است از رنگ آنها خسته شوید و تصمیم بگیرید که نگین دیگری را امتحان کنید.در این صورت دندان یک بار دیگر ضرر را متحمل می شود و مینای آن بار دیگر از بین می رود.البته برای بار دوم ممکن است نیازی به تراش دادن دندان و از بین بردن سطح رویی آن توسط فرز دندانپزشکی نباشد ولی استفاده از اسید مخصوص حتما نیاز است.

این نگین ها را نمی توان به صورت دستی از دندان جدا نمود و برای جدا کردن آنها باید به دندانپزشک مراجعه کرد.کندن آنها با دست ممکن است موجب آسیب دیدگی در دندان شود.برای بهتر استفاده کردن و خوب نگه داشتن آنها باید از خوردن غذاهای خیلی سفت اجتناب کرد و یا اینگونه غذاها را با احتیاط خورد.

مسواک زدن نمی تواند آسیبی به آنها بزند و آنها را بکند.در صورتی که از این نگین ها خسته شده بودید می توانید مجددا به دندانپزشک مراجعه کنید.در این صورت اگر تمایل داشتید که به کلی از داشتن نگین دندان صرف نظر کنید، پزشک ابتدا آنها را برمیدارند و سپس با استفاده از مواد مخصوص نسبت به ترمیم آن اقدام می کنند.

معمولا این نگین ها را بر روی دندان های جلویی به کار می برند تا در هنگام باز شدن دهان و خندیدن، زیبایی خود را نشان دهند و در طرحی لبخند موثر باشند.البته گاهی از آن ها برای تزئین دندان های نیش نیز استفاده می گردد.بهتر است بعد از اتمام کار توضیحات لازم جهت نگهداری آنها را از پزشک مربوطه بپرسید.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۵ساعت 9:46  توسط امیر عباس |  نظر بدهید
لمینت برای روی دندان بکار رفته و سطح دندان از بافت های طبیعی است و با رعایت نکردن بهداشت دهانی باعث پلاک میکروبی شود. اگر دندانی که لمینت شده باشد پوسیده شود میتوان آنا ترمیم کرد و مشکلی را ایجاد نکرده .
اگر دندان های جلو احتمال پوسیدگی از قبل را داشته باشد با انجام لمینت نیز پوسیده شده و میتوان با مراقبت های دهانی و مسواک و نخ دندان از بروز میکروب و پلاک های مجتمع جلوگیری کرد و لمینت میتواند یکی از راه های کم کردن پوسیدگی دندان ها شود.

با پیشرفتی که در علم میسر شده است میتوان به درمان های با کیفیت بالا دست پیدا کرد و رضایت افراد را جمع کرد و بیشترین رضایت از دندانپزشکان است که با پیشرفت در زمینه های زیبایی با تکنیک و مواد و تجهیزاتی که هرروزه افزوده میشوند درمان های بهتری را انجام داده و بیشترین سهم را لمینت دندان به خود اختصاص داده و بعد از ورود این نوع درمان به عرضه ی پزشکی انقلابی را در درمان به عمل آورد و یکی از موارد زیبایی دندان به حساب می آید.
یکی از روش های ترمیم و درمانی دندان لمینت است که با برجسته ترین پزشکان در این زمینه گفتگو شده و گفته های آن ها را در این زمینه میگوییم.
برای از بین بردن و اصلاح کردن بدرنگی ها، بدشکلی ها، بهم ریخته بودن دندان ها، درست کردن فاصله ی بین دندانی از لمینت استفاده شده .لمینت به صورت روکشی از جنس برسلن چینی داشته و با استفاده از چسبهای خاصی به رنگ دندان درآمده و با تراش کمی به دندان می چسبد.
یکی از راه های اساسی و ترمیم درمانی زیبایی دندانپزشکی هالیوودی میتواند لمینت باشد و بعد از آن به درمان زیبایی دندان معروف شد . پوسته های لمینت از جنس آکریل ساخته شده و برای فیلمبرداری کردن از بازیگران به کار گذاشته شده و این پوسته با این جنس به راحتی از روی دندان ها جدا شده و بصورت دائمی نمی باشد ولی لمینت که از جنس برسلن است به صورت دائمی بوده و روی دندان ها می چسبد.
در عرضه ی بازیگری یکی از سرگرمی های زیبایی در میان بازیگران درمان لمینت بوده که در بین مردم فراگیر شده و این ترمیم زیبایی به بیست سال پیش بوده و برای ستارگان یسینما به نوعی سرگرمی محسوب شده تا لبخند زیباتری را داشته باشند.

چه افرادی متقاضی لمینت هستند :
افراد زیادی هستند که از وضعیت دندانی خود راضی نیستند و برای داشتن زیبایی و لبخند خود متقاضی درمان لمینت هستند و برای در هم ریختگی دندان های خود که نمایان هستند کاربرد داشته .
هرچقدر که این درهم ریختگی های دندانی بیشتر باشند مشکلات درمانی نیز بیشتر شده . یکی از علت های اساسی برای تقاضای لمینت درهم بودن دندان های جلویی است که هنگام صحبت کردن و یا خندین دیده شده و منظره ای ناخوشایند را به چهره ی فرد میدهد .
در مواردی که تمیز کردن فاصله ی بین دندانی مشکل باشد و به پوسیدگی و التهاب منجر شده در لثه ی جلویی میتواند آسیب وارد کند و در مواردی صحبت کردن را با مشکل روبرو میکند و برای درمان این نوع مشکل باید لمینت بکار برد و در مواردی بعد از آن از روکش ها ی سرامیکی و یا درمان های ارتودنسی کمک گرفت.
سدسته ای از افراد با مشکل فواصل بین دندان هایشان مواجه هستند و با لبخند زدن این فاصله نمایان شده و این نوع فاصله ی بین دندانی اگر از نوع متوسط و خفیف باشد شاید نیاز نباشد ولی اگر فاصله ی زیادی داشته باشد و یا فاصله ی بسیار کمی باشد که باعث روی هم رفتگی دندان های جلو شود برای درمان باید از ارتودنسی و بعد از روکش استفاده کرد و برای از بین بردن لک ها و بد رنگیها نیز از لمینت استفاده کرد.
افرادی که دندان هایشان به سرعت رنگ میگیرند باید لمینت بکار برد زیرا در این دسته دندان ها درمان با بلچینگ موفقیت آمیز نبوده و با استفاده از لمینت میتوان سطح آن را صیقلی کرد و کاربرد بیشتر آن در دندان های فک بالایی جلو است و اگر روی دندان های پرشده رنگ های خوبی از مواد پرکردنی نباشد میتوان آن ها را برداشت و با استفاده از این پوسته آن ها را به صورت یکدست پوشش داد و یکی دیگر از موارد قابل درمان کوتاه بودن دندان هاست که میتوان با پوسته ی لمینت به راحتی رفع شوند.

مراحل درمانی لمینت:
برای بکار گذاشتن لمینت روی دندان ها باید پزشک متخصص باتجربه دندان ها را به مقدار نیم میلیمتر تراش داده و لبه های دندان ها را میزان کرده و از دندانی که مدنظر است قالب گرفت و بعد از آن پوسته های لمینت را چسباند.
یکی از راه های درمان زیبایی برای داشتن لبخندی زیبا لمینت کردن کل دندان هایی که در هنگام حرف زدن و لبخند زدن نمایان هستند تا بتوان دندان های یک رنگ و یک شکل را در ردیف هم با فاصله ی مناسب قرار داد که این دندان ها شامل شش دندان جلویی و چهار دندان از هر فک بالا و پایینی بوده که جزو دندان های آسیابی است.

مزایای انجام لمینت:
بکار کذاشتن این پوسته روی دندان از پوسیدگی و خراب شدنش جلوگیری کرده و برخلاف روکش های سرامیکی که دور تا دور دندان تراشیده میشود و بخش زیادی از دندان را از بین میبرند برای بکار گذاشتن این پوسته روی دندان ها مقدار کمی از آن تراشیده شده و باقی آن دست نخورده باقی می ماند و یکی از موارد قابل توجه برای این درمان ماندگاری رنگ این دندان بوده که بسیار مداوم بوده و برخلاف ظاهر نازک آن بسیار مقاوم است و با رعایت کردن بهداشت دهانی طول عمر بیشتری را پیدا خواهد کرد.

چه کسانی نمیتوانند درمان لمینت را انجام دهند :
انجام دادن درمان های زیبایی برای افراد تجویز نمیشود و اگر لثه های عفونی باشد و اگر دندان های تحلیل یافته ای داشته باشند و یا طول دندان ها بیش از حد کوتاه باشند یا مینای دندان از بین رفته باشد و پوسیدگی های شدید داشته باشند نمیتوان با تخریب روبرو باشد و لمینت تجویز نمیشود و نمیتوان از این پوسته استفاده کرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم فروردین ۱۳۹۵ساعت 17:16  توسط امیر عباس |  نظر بدهید
اصلاح طرح لبخند:
ما هر روز با افراد بسیار زیادی برخورد خواهیم کرد و ممکن است به لباس و یا کفش یا ساعت و یا بسیاری از چیزهایی که آنها به همراه دارند، توجه نکنیم و اصلا به نظرمان نیاید که طرف مقابل ما پیراهن مارک دارد یا یک پیراهن معمولی بر تن دارد.یا این که کمربند اصل به کمر خود بسته یا نمونه ارزان قیمت را استفاده می کند.اما چهره افراد همیشه در نظر همه مهم جلوه می کند.در برخوردادهای روزانه به هیچ عنوان نمی توان با کسی صحبت کرد بدون اینکه به صورت او توجه کرد.بنابر این صورت از مهم ترین نقاط در برخورداهای اجتماعی افراد محسوب می شود.در میان اجزا چهره لب ها و همینطور دهان و دندان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند.تصور کنید که فردی را برای اولین بار ملاقات می کنید.اگر این فرد دارای دندان های زیبا و لبخندی دل انگیز داشته باشد می تواند در شما موثر تر واقع شود تا آنکه دندان هایی خراب و نا مطلوب داشته باشد.امروزه داشتن یک لبخند زیبا می تواند حتی در پیدا کردن دوست و یا شغل نیز موثر باشد.
همه ما در طول روز لبخند می زنیم اما بسیار مهم است که فرم لبخند ما به چه شکلی باشد.
در علم دندانپزشکی رشته و بحثی وجود دارد که از آن به عنوان اصلاح طرح لبخند یاد می شود.با استفاده از این علم می توان نوع لبخند را اصلاح کرد خنده ای زیبا و دلنشین داشت.مسلم است که هیچ کس نمی تواند اهمیت داشتن یک چهره زیبا و یک خنده جذاب را زیر سوال ببرد.
داشتن یک لبخند زیبا به روابط عمومی فرد کمک شایانی می نماید و او را فرد شاد و سر زنده ای نشان خواهد داد.از خصوصیات داشتن یک لبخند خوب و زیبا این است که فرد دارای دندان های سالمی باشد.
سالم بودن دندان ها به نیاز به مراقبت های بهداشتی دارد.مسواک زدن و استفاده به موقع و به جا از نخ دندان ها و دهان شویه ها می تواند از برخی از آسیب های دندانی جلوگیری کند.در صورتی که فرد بهداشت دهانی را به خوبی رعایت نکند با مرور زمان زیبایی دندان های خود را از دست خواهد داد.اسیدهای به وجود آمده توسط 


نوشته شده در : دوشنبه 24 خرداد 1395  توسط : امیر غلامی.    نظرات() .

What is the Ilizarov method?
دوشنبه 30 مرداد 1396 12:38 ب.ظ
Hi there all, here every one is sharing these kinds of familiarity, so it's nice to read
this blog, and I used to visit this weblog all the time.
What is leg length discrepancy?
دوشنبه 16 مرداد 1396 03:44 ق.ظ
Hello, Neat post. There is a problem along with your site in web explorer, could test this?
IE still is the marketplace chief and a huge component of other folks will leave out your excellent writing because of
this problem.
http://lamentablegrang17.jimdo.com
یکشنبه 15 مرداد 1396 04:20 ب.ظ
Hi, i believe that i saw you visited my weblog thus
i came to go back the prefer?.I am trying to to find issues to
improve my web site!I guess its adequate to use some of your ideas!!
Can you grow taller with exercise?
شنبه 14 مرداد 1396 05:59 ب.ظ
This is a good tip particularly to those fresh to the blogosphere.
Simple but very precise info… Thank you for sharing this one.

A must read post!
https://georgiemancell.wordpress.com/
جمعه 13 مرداد 1396 05:47 ب.ظ
This design is wicked! You definitely know how to
keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!)
Wonderful job. I really loved what you had to say, and more than that,
how you presented it. Too cool!
How we can increase our height?
شنبه 7 مرداد 1396 10:15 ب.ظ
My brother suggested I may like this web site. He used to be totally right.

This post actually made my day. You cann't believe simply how so much time I had spent for this info!

Thanks!
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 10:53 ب.ظ
Excellent post. I was checking continuously this blog and I am impressed!

Very useful info specially the last part :) I care for such information much.

I was seeking this certain information for
a very long time. Thank you and good luck.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 04:16 ق.ظ
Hey there! I'm at work surfing around your blog from my new iphone!
Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts!
Keep up the outstanding work!
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 06:40 ق.ظ
Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or
something. I think that you could do with a few pics to
drive the message home a little bit, but instead of that, this is excellent blog.
A great read. I will certainly be back.
BHW
جمعه 11 فروردین 1396 12:58 ب.ظ
Very nice post. I simply stumbled upon your weblog and wanted to mention that I've truly enjoyed browsing your weblog posts.
In any case I will be subscribing to your rss feed and I
am hoping you write again soon!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
خرید گوشی طرح اصل گوشی های طرح اصل گوشی گلکسی اس 6 گوشی گلکسی 6 گوشی سامسونگ گلکسی گلکسی 6 تولید برج خنک کننده برج خنک کننده فایبرگلاس برج خنک کننده مدار بسته قطعات برج خنک کننده تعمیرات برج خنک کننده برج خنك كننده طراحی برج خنک کننده برج خنک کننده نازل برج خنک کننده برج خنک کننده فایبر گلاسی برجهای خنک کن برج های خنک کن انواع برج خنک کن برج خنک کن برج خنک کن انواع برج خنک کننده برج خنك كن برج خنک کننده آب انواع پکینگ پکینگ برج خنک کننده نصب وراه اندازی انواع برج خنک کننده تولید برج خنک کننده برجهای خنک کن تهویه مطبوع برج های خنک کن شرکتهای تهویه مطبوع انواع برج خنک کن تعمیرات برج خنک کننده پکینگ برج خنک کننده انواع برج خنک کننده تهویه مطبوع ساختمان برج خنك كننده برج خنك كن برج خنک کن تجهیزات تهویه مطبوع طراحی برج خنک کننده برج خنک کننده فایبرگلاس برج خنک کننده آب برج خنک کن برج خنک کننده قطعات برج خنک کننده انواع پکینگ پکینگ نصب وراه اندازی انواع برج خنک کننده برج خنک کن جریان متقاطع برج خنک کننده گالوانیزه برج خنک کننده جریان مخالف برج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطع برج خنک کننده مکعبی برج خنک کن گالوانیزه باند زیر گچ ویبرل باند ویبرل گچ فایبر گلاس باند فایبر گلاس باند گچی شرکت تجهیزات پزشکی باند های پزشکی آتل ارتوپدی طراحی داخلی در اهواز طراحی داخلی در کیش طراحی داخلی در شیراز تور پاتایا تور آلانیا تور اروپا تور قبرس تور کوش آداسی تور بدروم تور ترکیه آموزش لیندا دانلود lynda آموزش های لیندا دانلود آموزش موسیقی آموزش تصویری کامپیوتر دانلود آموزش برنامه نویسی آموزش برنامه نویسی وب دانلود آموزش گیتار آموزش موسیقی کسب در آمد از طریق اینترنت درآمد آنلاین کسب و کار خانگی درآمد اینترنتی کار در منزل کسب در آمد اینترنتی کسب در آمد از اینترنت شغل اینترنتی کسب در آمد در منزل آموزش بازاریابی تبلیغات اینترنتی کار آفرینی اینترنتی عوامل موفقیت عوامل کلیدی موفقیت عوامل حیاتی موفقیت روانشناسی موفقیت راه های موفقیت راههای موفقیت راه موفقیت راه های رسیدن به موفقیت راه های موفقیت در زندگی موفقیت چیست راز موفقیت راه های کسب در آمد راههای کسب در آمد کسب در آمد اینترنتی روش های کسب در آمد کسب درآمد در منزل کسب در آمد از اینترنت کسب و کار اینترنتی کسب در آمد از  طریق اینترنت هیپنوتیزم درمانی آموزش خود هیپنوتیزم آموزش هیپنوتیزم موفقیت مالی راه اندازی کسب و کار در آمد از اینترنت ثروتمند شدن راه های ثروتمند شدن کسب ثروت در آمد آنلاین جوش شیرین برای بوی پا برای رفع بوی بد پا چه باید کرد رفع بوی بد پا در کفش از بین بردن بوی بد پا رفع بوی بد کفش درمان بوی بد پا رفع بوی بد پا برج خنک کننده برج خنک کن تجهیزات رستوران راه اندازی فست فود تجهیزات آشپزخانه صنعتی تجهیزات هتل دوربین مدار بسته کرج لوازم برقی آشپزخانه لوازم آشپزخانه مبلمان اداری دکوراسیون اداری جراحی لثه جرم گیری دندان ایمپلنت دندان ایمپلنت دکتر دندانپزشک دندانپزشکی دندانپزشک کلینیک دندانپزشکی سایت دندانپزشکی کاشت دندان ایمپلنت کشیدن دندان کشیدن دندان عقل کاشت دندان هزینه کاشت دندان قیمت لمینت دندان لمینت دندان لمینت اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند زیبایی لبخند لبخند زیبا دندانپزشکی زیبایی زیبایی خنده طراحی لبخند لبخند زیبا دندانپزشکی زیبایی زیبایی لبخند طراحی لبخند آتلیه عکاسی کودک آتلیه تخصصی کودک آتلیه عکاسی زیبایی خنده خرید اپل آیدی تور لحظه آخری cccam server دکوراسیون داخلی مبلمان اداری کار آفرینی دندانپزشکی زیبایی لبخند زیبا زیبایی لبخند طراحی لبخند اصلاح طرح لبخند لمینت دندان لمینت هزینه کاشت دندان کاشت دندان کشیدن دندان عقل کشیدن دندان کاشت دندان ایمپلنت سایت دندانپزشکی کلینیک دندانپزشکی دندانپزشک دندانپزشکی دکتر دندانپزشک ایمپلنت ایمپلنت دندان جرم گیری دندان جراحی لثه پی پال پی پل ویزا کارت وقت سفارت خرید از آمازون پرداخت ارزی پرداخت دلاری گیفت کارت گیفت ویزا کارت گیفت آیتونز لوازم آشپزخانه تجهیزات آشپزخانه صنعتی راه اندازی فست فود لوازم برقی آشپزخانه تجهیزات هتل تجهیزات رستوران